0

قوی ترین چراغ قوه ضد انفجار

در این مقاله که حتما برای شما خیلی جذاب خواهد بود ! به بررسی یکی از قوی ترین چراغ قوه های دنیا در سال ۲۰۱۷ که ساخت کمپانی معتبر و حرفه ای Olight (اولایت) می باشد می پردازیم.

دلیل این جذابیت را شاید افرادی که به یک چراغ قوه قدرتمند با نورعالی نیاز دارند به خوبی درک کنند ما انسان ها همیشه به دنبال بهترین ها و قوی ترین ها هستیم این چراغ قوه در سال ۲۰۱۷ جزء یکی از قوی ترین و قدرتمند ترین چراغ قوه ها در دنیا محسوب می شود.

چراغ قوه آمریکایی مدل Olight X7R Marauder جایگزین مدل پیشرفته تر قبلی خود یعنی X7 Marauder در سال ۲۰۱۶ شده است. X7R می تواند ۳۳% یعنی ۳۰۰۰ لومن نسب به مدل قبلی خود قدرت روشنایی بیشتری داشته باشد. مدل X7 دارای ۹۰۰۰ لومن قدرت روشنایی بوده اما در X7R این قدرت روشنایی به ۱۲۰۰۰ لومن رسیده است.

چراغ قوه آمریکایی Olight مدل Olight X7R Marauder

نوع کابل شارژ

کمپانی Olight از سوی مشتریان خود انتقاداتی را در مورد استفاده از کابل شارژ Micro Usb در مدل X7 دریافت کرده بود که در این چراغ قوه از نسل جدید کابل شارژهای USB استفاده کرده است. این کابل شارژ از نوع C با USB A می باشد که سرعث شارژ این کابل شارژ نسبت به کابل شارژهای Micro Usb سه برابر بیشتر شده است. برای شارژ X7R ، کافیست انتهای بدنه که حالت چرخشی دارد را بچرخانید تا درب درگاه شارژ باز و چراغ قوه را براحتی شارژ نمایید. مدت زمان شارژ باتری های چراغ قوه X7R در صورت تخلیه کامل حدود ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه تا ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه با حداکثر جریان ۳.۵ واتمی باشد که سرعت شارژ بسیارعالی را دارا می باشد.

چراغ قوه آمریکایی Olight مدل Olight X7R Marauder

حلقه نگه دارنده

بر روی بدنه X7R یک حلقه آبی رنگ برای اتصال بند نگه دارنده در نظر گرفته شده است که این حلقه آبی رنگ زیبا را می توانید به داخل بدنه و یا بیرون هدایت نمایید.

چراغ قوه آمریکایی Olight مدل Olight X7R Marauder

سنسور Proximity

در چراغ قوه X7R یک سنسور هوشمند به نام Proximity قرار گرفته است که وظیفه اصلی این حسگر نوری زمانی نور چراغ قوه بیش از نیاز محیط باشد نور منعکس شده را اندازه می گیرد و میزان نوررا کم و بر اساس میزان نور محیط تنظیم می نماید. این ویژگی را می توانید برای زمانی که در فواصل طولانی از X7R استفاده می کنید فعال نمایید. شما می توانید این محدودیت خروجی نور را معمولا بین ۵ تا ۱۵ سانتیمتر تنظیم نمایید.

چراغ قوه آمریکایی Olight مدل Olight X7R Marauder

ظاهر فیزیکی

کمپانی اولایت به ظاهر و جزئیات در محصولات خود اهمیت بسیار زیادی می دهد و این را می توان در محصولاتی که تولید می کند کاملا مشاهده نمود. تفاوت ظاهری X7 و X7R در این است که هر دو مدل اندازه فیزیکی یکسانی دارند اما بر روی بدنه جای انگشتان دست در قسمتی که دکمه روشن و خاموش چراغ قوه قرار دارد بزرگتر و بهتر شده است. و همچنین یک حلقه آبی رنگ برای متصل نمودن بند نگه دارنده در نظر گرفته شده است. در مدل X7 مربع های کوچکی بر روی بدنه برای انتقال سریع تر حرارت تعبیه شده بود که در مدل جدید این مربع ها تنها به چند شیارعمودی تبدیل شده است.

چراغ قوه آمریکایی Olight مدل Olight X7R Marauder

باتری و شارژ
در مدل جدید چهار عدد باتری مدل ۱۸۶۵۰ با ظرفیت ۳۴۰۰ میلی آمپر استفاده شده است که شما نمی توانید آن ها را تعویض نمایید و فقط می توانید با یک کابل USB آن ها شارژ کنید.

چراغ قوه آمریکایی Olight مدل Olight X7R Marauder

دکمه هوشمند چراغ قوه

بر روی دکمه چراغ قوه یک آرم O که اولین حرف از نام کمپانی Olight است به صورت شفاف حک شده است. در زیر دکمه یک سنسور به همراه چراغی برای نمایش وضعیت شارژ باتری قرار گرفته است. زمانی شارژ چراغ قوه کامل باشد نور پس زمینه دکمه به رنگ سبز و زمانی که میزان شارژ زیر ۲۰ و ۵ درصد قرار بگیرید چراغ به رنگ قرمز کم رنگ و پررنگ نمایش داده می شود.

چراغ قوه آمریکایی Olight مدل Olight X7R Marauder

استاندارد ضد آب

در مدل قبلی از استاندارد ضد آب IPX8 استفاده شده بود که می توانست فشار آب را تا عمق ۳ متری تحمل نماید اما در مدل جدید به دلیل استفاده از پورت شارژ USB از استاندارد IPX7 استفاده که می تواند به میزان ۱ متر فشار آب را تحمل کند.

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.